Kako da izaberete Wi-Fi mreže koje treba smatrati kao nebezbedne

Da biste izabrali Wi-Fi mreže koje treba smatrati kao nebezbedne:

  1. Otvorite glavni prozor aplikacije.
  2. U glavnom prozoru aplikacije, kliknite na dugme Meni.
  3. Izaberite PostavkePametna zaštita.
  4. Postavite taster na Uključeno. Tada će od vas biti zatraženo da prihvatite Izjava u vezi sa Pametnom zaštitom.
  5. Pročitajte Izjavu i ukoliko prihvatate uslove obrade podataka funkcionalnosti Pametna zaštita, kliknite na Prihvatam.

    Ukoliko ne prihvatate uslove iz Izjave, kliknite na Ne slažem se. U ovom slučaju, konfigurisanje funkcije Pametna zaštita neće biti dostupno.

  6. Kliknite na dugme Postavke.

    Ovim se otvara prozor Pametna zaštita.

  7. Kliknite na vezu nebezbedne da biste otvorili prozor Koje Wi-Fi mreže su nebezbedne.
  8. Navedite postavke kako bi Kaspersky VPN Secure Connection mogao da ih koristi u odlučivanju da li je mreža nebezbedna:
    • Mreže koje nisu zaštićene lozinkom. U mreži koja nije zaštićena lozinkom, podaci se prenose u nešifrovanom obliku, što hakerima olakšava presretanje. Aplikacija vas podrazumevano pita da li je potrebno da omogući bezbednu vezu kada se povezujete na mrežu koja nije zaštićena lozinkom. Ovu postavku nije moguće promeniti.
    • Mreže koje imaju slabo šifrovanje podataka. Iskorišćavanjem slabosti u algoritmu šifrovanja, hakeri mogu da razbiju lozinku u takvim mrežama i da presretnu vaše podatke. Postavite prekidač na uključeno ukoliko želite da vas aplikacija pita da omogućite bezbednu vezu kada se povezujete na mreže koje slabo šifruju podatke.
    • Mreže koje se nazivaju čestim imenima. Ukoliko je ime mreže (SSID) često korišćeno ime, hakerima će biti lako da shvate lozinku tim mrežama jer postoje liste mogućih kombinacija lozinki koje lako provale u mrežu. Postavite prekidač na uključeno ukoliko želite da vas aplikacija pita da li je potrebno da se omogući bezbedna veza prilikom povezivanja na mreže koje imaju neko od čestih imena.
    • Mreže koje imaju uključen WPS protokol. WPS protokol se često koristi za pravljenje Wi-Fi mreža. Međutim, njegova jednostavnost ne može da garantuje bezbednost. Postavite prekidač na uključeno ukoliko želite da vas aplikacija pita da omogućite bezbednu vezu kada se povezujete na mreže koje koriste WPS protokol.
    • Javne mreže. Javne mreže su često na meti hakerskih napada jer one ili nisu uopšte zaštićene lozinkom ili im je lozinka poznata (napisana na zidu ili dostupna putem Interneta). Postavite prekidač na uključeno ukoliko želite da vas aplikacija pita da li je potrebno da se omogući bezbedna veza prilikom povezivanja na javne mreže.

Jednom kada se Pametna zaštita onemogući, prenos i obrada podataka potrebnih za ovu funckionalnost biće zaustavljeni.

Vrh strane